mask.jpg

Opatrenia 2021/2022

Milí rodičia, milí "Eboňáci", veľmi sa už na Vás tešíme na prvých hodinách v tomto školskom roku. Vyučovanie začína od 4.10.2021. Radi by sme vás touto cestou informovali o začiatku vyučovania a opatreniach, ktoré budeme v najbližších týždňoch, možno aj mesiacoch musieť dodržiavať. Vyučovanie v školskom roku 2021/2022 začne v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonal). Dieťa bude posudzované podľa zákonného zástupcu (stačí jeden rodič). Potrebné bude treba predložiť: doklad o očkovaní alebo lekárske potvrdenie o prekonaní ochorenia nie staršie ako 180 dní alebo test antigénový alebo PCR nie starší ako 7 dní...

Vyhlásenie o bezpríznakovosti je potrebné odovzdať na začiatku školského roka na prvej hodine učiteľke/učiteľovi a v priebehu školského roka v prípade, že dieťa bolo PN alebo v karanténe.  Vyhlásenie nájdete na našej stránke, na chodbe priamo v škole a posielame vám ho aj v prílohe tohto e-mailu.  

V prípade, že bude žiakovi nariadená karanténa alebo bude PN môže sa hodiny zúčastniť v čase podľa rozvrhu online. Spôsob spojenia si každý učiteľ dohodne individuálne so žiakom. Chceli by sme vás touto cestou poprosiť aby ste hodinu absolvovali online aj v prípade, že bola karanténa nariadená niektorému z členov rodiny, ktorý žije so žiakom v spoločnej domácnosti.  Ak sa hodiny žiak nemôže z akýchkoľvek dôvodov zúčastniť dajte o tom prosím vedieť učiteľovi.

V spoločných priestoroch školy je potrebné mať zakryté dýchacie cesty rúškom alebo respirátorom (podľa aktuálnych opatrení v covid automate). Dieťa ani učiteľ priamo na hodine nemusia mať zakryté dýchacie cesty, ale môžu individuálne zvážiť použitie rúška.

Učitelia sa budú v rámci možností snažiť dodržiavať na hodine primeraný odstup od žiaka. Triedy učitelia pravidelne vetrajú a hudobné nástroje pravidelne dezinfikujú. Chceme rodičov poprosiť aby sa v priestoroch školy zdržiavali iba nevyhnutný čas a aby medzi sebou dodržiavali potrebné rozostupy. Väčšina našich zamestnancov je očkovaná. Zamestnanci, ktorí očkovaní nie sú budú tiež predkladať doklad o prekonaní ochorenia (nie staršie ako 180 dní) alebo test (antigénový alebo PCR - nie starší ako 7 dní). Našu školu navštevujú stovky žiakov z rôznych kútov Prešova a jeho okolia a tiež v rôznych vekových kategóriách a z rôznych škôl. Chceme sa preto správať zodpovedne nielen k vám, ale aj k našim zamestnancom a znížiť riziko šírenia nákazy ochorením COVID-19 v našej škole na minimum. Veríme, že nám v tom budete nápomocní.

Vopred ďakujeme za vaše pochopenie a spoluprácu. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností nás neváhajte kontaktovať. 


EBONY

www.cvcebony.sk
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

KONTAKT

Budovateľská 34, Prešov
0911 571 286

Sociálne siete